Přeskočit na hlavní obsah

Ford Focus - osvětlení zadních sedaček

Pokud ve voze není výbava Ghia, asi toto osvětlení mít nebudete. Že je to v noci nevýhoda ví asi každý, kdo za tmy na zadních sedačkách něco hledá (nemluvím o podlaze), poutá sebe nebo dítě. Zadní světlo prostě chybí a je zbytečné vymýšlet nějakou náhradu, když instalace originálu je tak jednoduchá a dohromady zabere asi 15min...
Původně ani v tomto voze osvětlení samozřejmě také nebylo..


A co tedy budeme potřebovat? Stačí sehnat komplet osvětlení kufru z verze kombi. Třeba z vrakoviště.. já mám světlo opět od pana Karneta. Ten samozřejmě už věděl, co bude zamýšleno a aniž bych ho na to nějak upozorňoval, už mi dorazilo světlo včetně kovového rámečku.


U rámečku se ze zadní strany narovnají packy a rámeček se vycvakne..


Pak stačí rámeček přiložit na místo, kde bude nové osvětlení a prostě ho jen obkreslit


Pomocí nože se vyřeže otvorNasadí se rámeček a packy opět ohneme


Pak se pomocí nějakého drátu protáhnou tři vodiče z předního osvětlení. Světlo tak bude reagovat na otevření dveří a lze ručně sepnout i nezávisle na předním osvětlení. Osvětlení se pak jen zacvakne a vyzkouší :)a ještě důkaz nezávislosti na předním světle :)Instalace je opravdu - opravdu velmi snadná a věřím, že jí zvládne opravdu každý nezávisle na oboru zaměření, věku, nebo pohlaví. 


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Klíče Ford Focus MK1 a vše kolem nich (1998-2004)

Doba od posledního článku utekla jako voda z vidličky. Diskuze ohledně klíčků trochu pominula a dostala se do podvědomí. Ovšem stále velmi často dostávám otázky ohledně klíčů, imobilizéru, dálkového ovládání apod. Rozhodl jsem se tedy vnést trochu světla do tohoto jednoduchého odvětví z praxe a techniky.

Vypnutí imobilizéru Renault (Laguna I )

Nastala velmi kuriózní situace, kdy se mi dostala do rukou Laguna s nefunkční dálkou (originál). Situace byla o to vtipnější, že zámky jsou od zlodějů poškozené a tím pádem nefunkční. Majitel vždy otevíral původním dálkovým ovladačem (dále jen "DO"). Všichni majitelé Lagun však vědí, že místem, kde je přijímač DO umístěn ( v kabině u vnitřního osvětlení pod anténou) velmi silně zatéká a tak hrozí koroze součástek a tím nefunkční jednotka přijímače DO. Tato situace samozřejmě nastala. Po násilném otevření Laguny přišla další rána a to v podobě imobilizéru (dále jen "imo"). Ten totiž nepřijme skrze přijímací jednotku DO signál a tím je imo stále aktivní- blokuje start. Nastává tedy situace - jak vůz bez větší námahy a investic zprovoznit? Pokusím se tedy přesně odhalit postup s ilustracemi, odblokovat imo by měl zvládnout každý.

Ford Focus - Jak z manuální klimatizace udělat automatickou ( Klimatronic)

Jednoho dne se kamarád rozhodl, že se mu prostě líbí automatická klimatizace. Když jsem na to zareagoval slovy "to ale není práce na jeden den" už jsem v ruce držel klíče od jeho vozidla a že další tři týdny nebude doma, takže na to mám dost času. No a já se pustil do práce....