neděle 11. srpna 2019

Vystřelovací klíč 2019 - Ford Focus MK1 1999-2004

Od poslední přestavby vystřelovacího klíče utekla nějaká doba a tak je na čase se posunout zase o nějaký ten krůček dál. Tentokrát je tu model klíče, který všechny předešlé strčí hravě do kapsy...


Klíč k vozidlu je pro některé tím co ve skutečnosti opravdu je. Fyzický kus plastu a kovu díky kterým na dálku otevřete vozidlo, nastartujete a odjedete. Pro některé je však jakýmsi doplňkem a pro autíčkáře taková třešnička na dortu. Pokud je vozidlo i vaším koníčkem, účtenky za opravy, vylepšení a ladění by vyrovnali tloušťku Bible, pak je klíč právě tou pomyslnou třešničkou. Taková drobná vizitka na stole toho, co stojí před domem. Tento klíč bude na stole opravdu skvělou vizitkou. 


Klíč pracuje na stejné frekvenci jako ty předešlé na MK1, tudíž 433Mhz. Uvnitř je čip imobilizéru 4D60, baterie na dálkové ovládání a planžeta typu F021. Je tedy kompletní a nic nebrání jeho párování s řídící jednotkou a komfortkou. Po rozbalení mě čekalo milé překvapení. Klíč je mohutnější, robustnější a pevnější. Jak řekl kolega "působí to jako klíč od kamionu". Je pravdou, že chvilku jsem s klíčem ohledně velikosti bojoval. Naštěstí to ale byla změna k lepšímu a tak to netrvalo moc dlouho. Klíč je opravdu větší, lépe se hledá v kapse, lepé se drží v ruce při odemykání apod. Myslím, že dámy si zvyknou ještě rychleji. 

Součástí balíčku byla i samolepka s logem Fordu, stačí tedy jen sundat původní štítek a nalepit Forďácký. Stisk tlačítek je přirozenější, pevnější a je slyšet takový ten vysoký tón při dolehnutí spínačů, který se správně má ozvat. V některých detailech klíč připomíná koncern VW, ale to rozhodně není mínus. Široké pevné poutko umožňuje zavěsit klíčenku. Pozor však na ocelové kroužky na klíče, budete muset chvilku vybírat ten správný. Srovnání s původním klíčem snad ani není třeba, jelikož je vše patrné z fotek. Co je pro mne opravdu důležité je dosah dálkového ovládání. To je u tohoto klíče opravdovým silákem, jelikož dosah předčí i kvalitu originálního klíče od Fordu. Dalším velikým plusem je kontrolka vyslaného signálu. Už tak odpadají situace, kdy přijdete k vozidlu a po vymačkání několika stovek pokynů k odemčení zjistíte, že je evidentně vybitá baterie. U tohoto klíčku tento stav zjistíte po prvním stisknutí, kontrolka totiž neblikne a vy tak máte jasno v hlavě. 


Tlačítko pro zamknutí je poměrně dominantní a je umístěné hned nahoře. Stisk je velmi jistý a pevný. Ostatní tlačítka nahmatáte i se zavřenýma očima. Otevření samotné planžety je velmi rychlé a pevné. Celkově je tento klíč opravdu velmi kvalitní a rozhodně doporučuji každému přejít na tuto variantu. Níže uvádím odkaz nákupu:

Žádné komentáře:

Okomentovat